Psycholog Nowy Sącz

TEAM CBT

terapia poznawczo - behawioralna z "turbodopalaczem"

Co to jest TEAM CBT?

Twórca metody terapeutycznej TEAM CBT – dr. David Burns mówi o niej: terapia poznawczo-behawioralna „na sterydach”.

TEAM CBT to innowacja w klasycznym nurcie terapii poznawczo – behawioralnej. Stanowi wartość dodaną do terapeutycznej klasyki. Jej „owocem” jest jeszcze wyższa skuteczność wsparcia jakiego dobry terapeuta może udzielić pacjentowi, szczególnie mierzącemu się z depresją, zaburzeniami lękowymi i zaburzeniami nastroju, choć działanie metody jest wszechstronne i poparte badaniami.

Jednym z kluczowych czynników przesądzających o skuteczności terapeutycznej innowacji doktora Burnsa, są techniki i narzędzia wykorzystywane w pracy z pacjentem, które prowadzą do utrwalenia nowych nawyków myślenia i zachowania.  Zmiana jaka zachodzi w procesie terapii wynika między innymi z uświadomienia sobie zniekształceń poznawczych podtrzymujących zaburzenie i utrwalenia zupełnie nowych schematów/nawyków, ułatwiających osiąganie poczucia dobrostanu.

„Jest tylko jedna osoba na świecie, która w dowolnej chwili może cię uszczęśliwić. Tą osobą jesteś ty.”

David D. Burns

Dr David D. Burns  (ur. 19 września 1942)  jest amerykańskim psychiatrą, emerytowanym adiunktem na Wydziale Psychiatrii i Nauk Behawioralnych w Szkole Medycznej Uniwersytetu Stanforda oraz inicjatorem powołania Feeling Good Institute.

Był jednym z pierwszych uczniów Aarona T. Becka – twórcy terapii poznawczej.

Światową sławę zdobył dzięki książce – bestsellerowi „Feeling Good” z 1980 roku („Radość życia czyli jak zwyciężyć depresję. Teoria zaburzeń nastroju”). „Radość Życia” sprzedała się w ponad 5 milionach egzemplarzy na całym świecie. Jest to pionierski podręcznik stanowiący naukowo potwierdzone narzędzie biblioterapeutyczne pomocne w leczeniu depresji. 

Radość życia, książka twórcy metody TEAM CBT Davida Burnsa

„Doskonałość” jest iluzją. Ona po prostu nie istnieje w naszym świecie. Jeśli jesteś perfekcjonistą, masz gwarancję, że poniesiesz porażkę“

Posiadamy licencję uprawniającą do stosowania narzędzi terapeutycznych TEAM CBT.
Wiedzę i umiejętności w zakresie stosowania metody systematycznie podnosimy biorąc udział w szkoleniach atestowanych przez ekspertów Feeling Good Institute.

TEAM CBT Poland logo